A jak se mají rády. Ráno si lehnou a jedna druhé vypucují oči a uši.Tuhle jsem si všimla, že Issinka kulhá a Venda ji vykusovala něco na zadní tlapce. Měla tam babku z bodláku.
Když měla Issinka první štěňátka, dva dny na Vendu vrčela a ta nesměla jít ani do místnosti, kde byla bedýnka s miminkama. Ale dodržovala to. Vůbec Issinku nestresovala. Když už chtěla za námi projít, měla otočenou hlavu na opačnou stranu a ani se směrem k bedýnce nepodívala. Ale asi po týdnu ji Issinka ke svým dětem sama dovedla a Venda se pokoušela k nim vlézt a kojit. Když pak miminka povyrostla a Issinku pěkně rvala, byla tady teta Venda, která všechno snášela s bohorovským klidem.

Copyright © 12/2007 autor          web 001
FOX
Když jsme sháněli  a nemohli sehnat pejska, pokoušeli jsme se o to i v zahraničí. Měli jsme úspěch na Slovensku. Potom jsme si ale koupili Issinku a tak fenku ze Slovenska odvolali.
Následně jsme byli na návštěvě u známých, kterým se narodila štěňátka u foxteriéra. Bylo jim 7 týdnů a nádherně si spolu hrála. Naše Issinka se mohla zbláznit radostí, že tam mohla být s nimi. A tak nás napadlo, proč si taky nepořídit pejsky hned naráz dva. Starost už je jen ta jedna a radosti s pejsky si užijeme dvě. A tak jsme se pro naši novou fenku Vendu  - také oranžovou malou špiclinku - na Slovensko vypravili.

Všem toto naše rozhodnutí mohu vřele doporučit. Pejsci jsou od malička dva. I když jsou doma sami, nemají pocit, že jsou opuštění. Tolik her, kolik spolu vymyslí … jak na sebe číhají za rohem a pak na sebe vybafnou. Jak si zahrabávají třeba kost, tak aby to ta druhá neviděla - a ta ji při tom po očku pozoruje, aniž by hnula hlavou - nenápadnost sama. A následně jde obrovským obloukem a tu kost si vyhrabe a potom je úplně rozhozená, kam si ji má schovat zase ona.
       Zlatý šotek
chovná stanice malého oranžového špice